7.00 – 9.00 „Powitalny ranek”
Dzieci powoli przychodzą do przedszkola, rozpoczynają dzień samodzielną lub wspólną zabawą – zależnie od upodobania. Kto nie zjadł nic w domu może poprosić o płatki z mlekiem lub kanapkę, by nie bawić się z pustym brzuszkiem.

9:00 – 9:45 „Zdrowy poranek”
Najpierw przygotowujemy salę, sprzątamy stoliki, odkładamy zabawki.
O godz. 9:00 rozpoczynamy poranną gimnastykę Smyka, po gimnastyce myjemy ręce i o 9:15 zasiadamy do wspólnego śniadania – uczymy się kulturalnego spożywania posiłków. Pamiętamy, że należy jeść różnorodne potrawy i koniecznie należy zjeść porcję owoców i warzyw – zgodnie z piramidą zdrowego żywienia.

9:45 – 12.30 „Zabawa, nauka języków obcych, zajęcia dodatkowe i odkrywanie otaczającego nas świata”
O 9:45, gdy większość „Podwawelskich Smyków” jest już w przedszkolu rozpoczynamy przygotowania do zajęć programowych w grupach, naukę języka angielskiego, hiszpańskiego, warsztaty plastyczne, florystyczne, teatr, taniec, zabawy konstrukcyjne, integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, zabawy tematyczne.

Planując pracę rozmawiamy z naszymi przedszkolakami, pytamy, czego chcieliby się na określony temat dowiedzieć, czego nauczyć, co sprawdzić. Realizujemy zadania edukacyjne oparte na podstawie programowej wychowania przedszkolnego, poprzez działania z całą grupą, w mniejszych zespołach, oraz pracę indywidualną. Uczymy, doskonalimy umiejętności- wykorzystując naturalną aktywność i ciekawość dzieci. Organizujemy sytuacje badawcze, które pozwalają odkrywać dzieciom tajemnice otaczającego nas świata. To czas, który nasze dzieci mogą spędzić na swobodnej zabawie, zabawach ruchowych, sportowych, na poszukiwaniu swoich talentów podczas zajęć dodatkowych.
Gdy pogoda i czystość powietrza pozwala, naukę i zabawy edukacyjne oraz realizację projektów badawczych przenosimy na świeże powietrze. Ten czas wykorzystujemy również na spacer, na zajęcia sportowe i beztroskie zabawy na pobliskich placach zabaw. Sześciolatki przygotowują się do nauki czytania, pisania czy matematyki, by z sukcesem rozpocząć naukę w szkole.

12.30 – 13.30 „Obiad”
Po spacerze czas na obiad. Staramy się zjadać wszystko lub chociaż spróbować kazdej potrawy – nie tylko tych ulubionych. Zjadamy coraz więcej surówek – jest to kolejna porcja warzyw i owoców. Doskonalimy umiejętność samodzielnego spożywania posiłku oraz posługiwania się sztućcami. Dbamy o kulturalne zachowanie przy stole. A po skończonym posiłku dokładnie myjemy ręce, zęby i buzie.

13.30 – 15.15 Maluszki przenoszą się do „krainy ciszy”
Po ciekawym i pracowitym przedpołudniu przychodzi czas wyciszenia przy muzyce relaksacyjnej, ciekawej książce, słuchowisku. Niejeden zmęczony „Podwawelski Smyk” smacznie zasypia, by nabrać sił na popołudniowe zabawy. Maluszki, które nie zasypiają wybierają malowanki, wycinanki lub gry planszowe.

13.30- 15.15 „Relaks, spotkanie z książką i oczywiście zabawa”
To czas przeznaczony na poobiedni relaks. Każdy może odkrywać własne upodobania i doskonalić swoje talenty.

15.15 – 15.30 „Smacznie i zdrowo”
Podwieczorek, to kolejna porcja owoców i warzyw oraz czas na maleńkie słodkości: galaretkę owocową, jogurt, babkę drożdżową, kruchego rogalika nawet kromkę chleba…

15.30 – 17.30 „Miłe pożegnanie”
Po podwieczorku pierwsze przedszkolaki wracają z rodzicami do domu, pozostałe zaczynają ulubione zabawy w małych i większych grupach wg własnych potrzeb i zainteresowań. Gdy jedni tworzą wspaniałe budowle, inni wybierają gry planszowe, puzzle, zabawy tematyczne.